Android:Netrunner Polska
ANRTournament - czyli program turniejowy - Wersja do druku

+- Android:Netrunner Polska (http://netrunner.lajcik.org)
+-- Dział: Netrunner LCG (http://netrunner.lajcik.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogólnie o Netrunner LCG (http://netrunner.lajcik.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: ANRTournament - czyli program turniejowy (/showthread.php?tid=1217)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ANRTournament - czyli program turniejowy - morphine - 17-07-2013

Aktualna wersja:
https://drive.google.com/folderview?id=0B4vDaAKM0rwKRDB1VUdPU3k5VlU&usp=sharing

Funkcjonalności programu:
- dodawanie / usuwanie / deaktywacja / edycja danych gracza
- generowanie rund zasadniczych (system szwajcarski) i ich obsługa
- zapis / odczyt turnieju
- tworzenie rundy ręcznie
- playoff'y (przy remisie przechodzi dalej ten kto był wyżej po rundach zasadniczych (zasady FFG))
- klasyfikacja końcowa (zestawienie wyników rundy zasadniczej z playoffami)
- eksporty wyników do plików tekstowych (formatowane można wklejać bezpośrednio do posta na forum - ważne żeby znaczniki wkleić, czyli całość tekstu co będzie w pliku, i wtedy wyniki będą wyglądać jak w moim poście z "próbą mikrofonu")
- funkcjonalność oznaczania deckcheck'a
- języki EN, DE
- punkty ligowe (+ eksport do txt formatowane)
- statystyki (+ eksport do jpg)

Mam nadzieję, że obsługa programu jest intuicyjna. W razie czego piszcie PM.

Wymagania systemowe Smile:
- System Windows Smile
- .NET Framework 4.0

ANRTournament - czyli program turniejowy - donmakaron - 17-07-2013

Świetna sprawa! Ale...

Po wprowadzeniu nowego zawodnika, albo w ogóle naklikaniu gdziekolwiek, zmienia wybrane korporację i runnera poprzedniego zawodnika na  ;hb i ;ana - ostatecznie tym wszyscy grają.

Faktycznie coś się rypło... Poprawiam

PS. Zaznaczam że to jest BETA Wink więc błędy będą

ANRTournament - czyli program turniejowy - Inermis - 17-07-2013

Może jakiś port na Androida albo webowa wersja? Wink 

ANRTournament - czyli program turniejowy - conflagrate - 17-07-2013

Wygląda super! Oprócz problemu z ID (HB i Anarch) jest jeszcze kwestia 8 i 9 punktów agend Wink Lepiej chyba będzie zmnienić na checkbox Win i rozwijane menu 0-6.

1) Problem ID naprawiony. Nowa wersja wrzucona (0.0.1.BETA).

2) Na Androida wersji nie przewiduję Sad. Wersji webowej póki co też (ale nie mówię tutaj nie).

3) Kwestia punktacji i wartości 8 i 9: zrobiłem jak mi podpowiedziano Smile , ja w A:NR nie gram i nie wiem jakie są zasady. Podyskutujcie, potestujcie jak jest i zobaczymy co dalej. Taka punktacja (interfejsowo) jak jest teraz przyda się do statystyk.

Po prostu w jednej grze nie można zdobyć 7, 8 czy 9 małych punktów. Albo od 0 do 6 albo 10. A teraz można taką wartość wpisać i jest to uwzględniane w wynikach. Reszta działa super, tylko playoffy zostały (gdzie topkę ustala się na podstawie kolejności [duże punkty/buchholz/małe punkty] a w swissie jest to [duże punkty/małe punkty/buchholz]).

Tak czy inaczej świetny kawałek softu Smile

Cytat:Po prostu w jednej grze nie można zdobyć 7, 8 czy 9 małych punktów. Albo od 0 do 6 albo 10.
Teraz kumam, zmienię - nie ma problemu. Playoffy będą działały na dniach Smile

EDIT: Poprawione i wrzucone (bez zmiany numeru wersji.

ANRTournament - czyli program turniejowy - hadrian - 17-07-2013

Super to wygląda Smile

Popieram Zbyszka w kwestii by na rozwijanym menu było 0 1 2 3 4 5 6 10, nie będzie możliwości pomyłki w czasie turnieju.

Widzę, że obsłużyłeś warunek że jak jedna partia nie jest zakończona to daje po jednym dużym punkcie dla każdego, dodaj tylko żeby wtedy też podliczał małe i dawał 2 duże punkty zwycięzcy w małych i będzie git Wink

Jak napisał Hadrian. Możliwe wyniki to jeszcze 2:2, 1:3/3:1. Mecz nie może się skończyć wynikiem 1:1 w dużych punktach.

2:2 > nieskończona pierwsza partia i tyle samo małych punktów

1:3/3:1 > nieskończona pierwsza partia ale ktoś uzyskał więcej małych punktów

czy punkty za różnicę małych punktów są zawsze liczone? Niezależnie od tego czy obie gry się zakończyły?

EDIT: Podmieniłem wersję ze zmienioną punktacją. Zweryfikujcie czy o to chodziło.

Kto zdobył więcej małych punktów w meczu (czy wszystkie gry się odbyły czy nie) dostaje 2 duże punkty. Jeżeli jest w tych (małych) punktach remis to 2 dzieli się między graczy.

Hula, tylko za 0:0 wynik powinien być 2:2 (nieskończona pierwsza partia i tyle samo małych punktów).

O ile jest to możliwe to może zablokuj wprowadzanie wyniku drugiej gry jeżeli nie ma punktacji za pierwszą bo program zaczyna świrować z wynikami typu 5:5 za pierwszą i 5:5 za drugą.

Jest git, coś mi się pomieszało.

Ogólnie super, mogę wrzucić na boardgamegeeka jak chcesz, tam znajdziesz większą liczbę użytkowników Smile

Nowa wersja 0.0.2.BETA:

Co powinno już działać:

- dodawanie / usuwanie / deaktywacja / edycja danych gracza

- generowanie rund zasadniczych i ich obsługa

- tworzenie rundy ręcznie

- playoff'y - powinny być już w pełni funkcjonalne - przy remisie przechodzi dalej ten kto był wyżej po rundach zasadniczych (zasady FFG)

- eksporty wyników do plików tekstowych (formatowane można wklejać bezpośrednio do posta na forum - ważne żeby znaczniki wkleić, czyli całość tekstu co będzie w pliku, i wtedy wyniki będą wyglądać jak w moim poście z "próbą mikrofonu")

- funkcjonalność oznaczania deckcheck'a

Co jeszcze NIE będzie działać:

- statystyki (tutaj możecie wymyślić jakieś statystyki do wyliczania - oprócz tej co będzie czyli rozkład liczbowo-procentowy korporacji i runnerów)

- niektóre opcje

- punkty ligowe (są już jakieś ligi?? - może to usunąć?)

Napiszcie jakieś wrażenia. (Co się podoba, co nie podoba, czy jest intuicyjnie czy nie, czy coś bym mógł zmienić)

Przydałaby się jedna  może dwie lub trzy grafiki, które bym wrzucił jako splash startowy.

Jeśli potrzebny jest jakiś help - piszcie PM - postaram się odpowiadać w miarę szybko.

PS. w podpisie sa programiki do innych gier LCG Smile

Cytat:Ogólnie super, mogę wrzucić na boardgamegeeka jak chcesz, tam znajdziesz większą liczbę użytkowników Smile
Jak masz możliwość i chęci proszę bardzo
Cytat:Hula, tylko za 0:0 wynik powinien być 2:2 (nieskończona pierwsza partia i tyle samo małych punktów).
Poprawię w kolejnej wersji Smile

Jeśli chodzi o blokowanie wpisania wyniku jeśli pierwszy nie jest to nie wiem która gra jest pierwsza, czy korpo - runner, czy runner - korpo. Powinno się wpisywać zgodnie z ikonkami runner-korpo bo potem do statystyk się przyda (kto z kim ile i czym i jak grał)

Wrażenia mega pozytywne Smile

Oprócz tego co pisałem wcześniej, fajną funkcją byłby eksportowanie par na rundę do tak zwanych result slips:

Tak wyglądają w MTG:

[Obrazek: result_slip.jpg]

Przy większych turniejach (miejmy nadzieję, że takie wkrótce się pojawią) bardzo to ułatwia sprawę.

Cytat:fajną funkcją byłby eksportowanie par na rundę do tak zwanych result slips
Przy większych turniejach (miejmy nadzieję, że takie wkrótce się pojawią) bardzo to ułatwia sprawę.
Chodzi o blankiety do wpisywania wyniku? Taki eksport wystarczy do pliku txt czy do pdf'a? Textowo czy graficznie (jak np wydruk paringu rundy)?

Dokładnie. Pdf chyba lepiej a na jednej stronie mieściło się jakieś osiem blankietów.

ANRTournament - czyli program turniejowy - Selverin - 17-07-2013

Jest jeszcze problem tak jak ci pisałem, wyniki 10-0, 0-0 mogą oznaczać zarówno 5:1 jak i 4:0. Potrzebny jest mały ptaszek dezaktywujący grę, lub przy podawaniu małych punktów w liście rozwijanej "x", wynik x-x oznaczałby mecz nierozegrany i 0 punktów za niego dla obydwu graczy

ANRTournament - czyli program turniejowy - morphine - 18-07-2013

zapisane Smile w kolejce do realizacji Smile

ANRTournament - czyli program turniejowy - morphine - 18-07-2013

Nowa wersja 0.0.3: link w podpisie (ten niebieski Tongue )

Poprawione/Zrobione:
- Punktacja - za wynik 0:0 powinno być 2:2 (nieskończona pierwsza partia i tyle samo małych punktów).
- Opcje - usunięte nieużywane opcje
- Punkty ligowe - Powinny być już w pełni funkcjonalne
- Statystyki
- Ikonki i splash screen

Pozostało do zrobienia:
- deaktywacja drugiej gry
- blankiety do wyników rundy