Android:Netrunner Polska
Double Time - Wersja do druku

+- Android:Netrunner Polska (http://netrunner.lajcik.org)
+-- Dział: Podstawki i rozszerzenia Netrunner LCG (http://netrunner.lajcik.org/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: The Spin Cycle (http://netrunner.lajcik.org/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Dział: Double Time (http://netrunner.lajcik.org/forumdisplay.php?fid=40)
+---- Wątek: Double Time (/showthread.php?tid=1007)

Strony: 1 2 3 4


Double Time - donmakaron - 10-10-2013

Chyba można już odpowiednio dział nazwać Smile

 

[Obrazek: box-ADN14-right.png][Obrazek: ADN14-cardfan-01.png]

[Obrazek: corporate-shuffle.png][Obrazek: singularity.png]

 

Savoir-faire będzie robił siekę z korporacji. Mam nadzieję, że ma duży inf cost, bo Shaperzy zaczną przegięte machinacje tworzyć. Power Nap pewnie wyprze Sure Gamble w niektórych taliach. A Singularity to już totalne zgięcie. Jinteki dostaje mega kopa (niezmieniona Caprice!), ale wszystkie pułapki i kombinowania na nic.

 

W końcu  ;wey dostanie coś na usuwanie  ;bp. Drogie to ale warto. Za to  ;nbn dostaje kolejną kartę do radzenia sobie z zalewem agend. Spoko opcja, szkoda że za dwa clicki, wolałbym już coś za to zapłacić, ale mieć więcej swobody.
Double Time - Kris - 10-10-2013

Oj kryminalna wróżka robi zamieszanie - ilość INF kluczowa, ale pewnie dużo (4?) by shaperzy się nie połasili - jednakże może być kolejnym elementem do układanki pt. "Professor"

Witness tapering - duzy koszt - dwa kliki i 4 ;c - zobaczmy jak straszne akcje dając BP wyjdą do tego czasu.

power nap - ciekawe ile więcej kasy daje każdy double event w heapie...

singularity - wow! Mass Effect się kłania! ta moc zwsze robiła zadymę Smile ta kart również - obsadzony serwer red herringiem i ash'em (i może jeszcze snare! do tego)? wrzucamy to wszystko do śmietnika, no i jest odpowiedź na Caprice Smile szkoda tylko, że aż 3 INF...
Double Time - mat_eyo - 10-10-2013

Ciekawe karty. Savoir-faire jest super, ciekawe czy Criminal dostanie jakąś konsolę dodającą więcej MU. SIngularity mocne, ale jego działanie nie stosuje się do lodów, prawda? Caprice mocno przegięta, dobrze, że ma tak wysoki inf.
Double Time - donmakaron - 10-10-2013

Ice to nie karty w serwerze, więc singularity ich nie tyka.

 

Strach pomyśleć co będą robić criminalsi ze stimhakiem i savoir-faire.
Double Time - Selverin - 10-10-2013

A wy wiecie że savoir fiare instaluje program z reki za 2 kasy zamaist klika, a nie z decku?
Double Time - mat_eyo - 10-10-2013

Jasne, wiem. Ale nadal to jest instalacja w locie. Można się pobawić w Shapera bez splahowania jego zabawek. 2 kasy dla bogatego Criminala nie powinno być problemem, zwłaszcza za możliwość instalowania karty podczas skoku.


Double Time - Selverin - 10-10-2013

Jak mam program na rece to wole normalnie zainstalwoac, chyba ze ff w odpowiednim momencie
Double Time - Redgarex - 10-10-2013

Jak dla mnie jest to jakoś niezbędne u Criminala. Wystawiasz sentry breakera i jesteś bezpieczny.

Przyda się jednak z FF, gdy corp rezuje ciężko lód, a my możemy go od razu oznaczyć i bypassować, tylko skąd zabrać tyle MU na to wszystko.

Inne combo to stinhack i sporo BP.

 

<span style="font-family:helvetica, arial, sans-serif;background-color:rgb(25,25,25);">Singularity też szału nie robi, nie ma na to miejsca w Anarchu. Caprice chyba i tak odpala się przed nim, bo najpierw przechodzimy lody a potem ogłaszamy że run jest succesfull.</span>

 

<span style="font-family:helvetica, arial, sans-serif;background-color:rgb(25,25,25);">Operacja dla Wey fajna, ale póki co poza kilkoma agendami i średnimi lodami, nie ma zbyt wiele możliwości łapania BP, tak żeby składać pod to talie.</span>
Double Time - Selverin - 10-10-2013

Singularity moze sie przydać jak na serwerze może być pułapka i nie wiemy co z tym zrobić

Witness tampering to zamiennik dla elizabeth mills który bardziej preferowałbym w swoim weylandzie, bo nie można strashować i wystarczą 2 sztuki w talii bo każda działa jak 2 millsy

Power nap moze będzie grany w przyszłości jak będzie dużo double eventów.

Corporate Shuffle całkiem spoko, można wykorzystać jako dociąg albo wymianę złej ręki.

Caprice Nisei jest broken jak już wiele razy pisałem. Nagle okazuje się że dostanie się na serwer składający się z bastiona i katany będzie wymagało 24 ;c  i całej tury, jak to wyjdzie w takim kształcie to chyba przestanę w netrunnera grać...

Sovoir faire raczej zbędny w talii aczkolwiek nie jest to zła karta.
Double Time - Redgarex - 10-10-2013

Jeśli traktować <span style="font-family:helvetica, arial, sans-serif;background-color:rgb(25,25,25);">Singularity  tylko jako antypułapkę, to porównajcie to sobie do infiltracji, nie ma żadnych zalet a jest droższa znacznie... </span>

<span style="font-family:helvetica, arial, sans-serif;background-color:rgb(25,25,25);">Nie rozumiem tak dużego kosztu tej karty, ani zachwytu typu "</span><span style="background-color:rgb(25,25,25);font-family:helvetica, arial, sans-serif;">wszystkie pułapki i kombinowania na nic."</span>
Double Time - Selverin - 10-10-2013

Bo pułapką może też być fetal z hokusai a wtedy dobrze to wywalić wszystko do kosza
Double Time - berto - 11-10-2013

naprawde nie wiem co wam przeszkadaza w caprice, w moim jinteki nawet nie mam miejsca na nia. bo i po co. Do fast adv moze by sie przydala tylko po doswiadczeniach z bull frogiem jestem sceptycznie nastawiony. Wedlug mnie solidna karta i tyle, tak jak wiele poprzednich overrated.
Double Time - hadrian - 11-10-2013

Będą Jinteki i inne korpy które znajdą na nią miejsce. Masz w late remote na 3-4 ICE'y które kosztują górę  ;c a czasem 2 dodatkowe ;k  do przejścia i na sam koniec jedyne od czego zależy Twoje wejście to nie ilość Twoich lub korpa zasobów, a jedynie szczęście. Ale musisz spróbować bo wiesz że tam jest agenda i od początku wiesz że stracisz kasę i że zostanie Ci 33% szansy na wejście..
Double Time - Inermis - 11-10-2013

Za 4 inf, jakoś średnio widzę żeby inne kopry chciały przygarnąć Caprice. 

Zresztą to jest 6 Data Pack, więc wydaje mi się że do tego czasu może wyjść karta runnera "jeśli zrobiłeś run na centralny w turze, to trash upgrade płacąc X/za free" albo coś podobnego. Double Time - mat_eyo - 11-10-2013

Caprice jest przegięta i mam przeczucie, że będzie mi odbierać radość z gry. Singularity będzie dosyć sytuacyjne, w sumie fajnie będzie ustrzelić serwer z Ashem, SanSanem i agendą Wink gdyby miał koszt choć o jeden mniej to nadawałby się do kasowania drogiej ekonomii.
Double Time - donmakaron - 11-10-2013

Infiltracją nie obronimy się przed Roninem, nie zapobiegniemy Trick of Lightowi, nie osłabimy Fetala, nie pozbędziemy się Asha, Herringów, nie wspominając o San Sanie czy Ewce, których trashowanie jest droższe niż Singularity (choć nie kosztuje nas kilka więcej). W nowych data packach będzie jeszcze upierdliwy Toshiyuki Sakai.

 

Savoir-faire pozwala crimynalsom z Special Order zainstalować dowolny program z talii za clicka i 3  ;c + koszt. To nie tak źle. Pozwala również latać od pierwszej tury i nie bać się sprawdzania twarzą wszystkiego co popadnie, na wszystko styknie czasu od samego początku, jeśli mamy jakieś IB na ręce. Dla Andromedy to kolejna karta, która pozwoli zaoszczędzić click w pierwszej turze bez odrzucania kart. Nie trzeba będzie lecieć na puste archiwum z Dirty Laundry, można będzie uderzyć na rękę albo RnD i zainstalować coś w locie. Crescenus w locie będzie mógł nieźle zaskoczyć korporację. Da się tym pograć.
Double Time - conflagrate - 11-10-2013

Tak jak napisał donmakaron savoir ładnie działa ze special orderem i zamiast klika płacimy 2 ;c co w wielu przypadkach jest nienajgorszą alternatywą.

 

Ciekawe czy power nap jest już w śmietniku jak ją zagramy bo 4 ;c za 2 ;k plus ewentualny bonusik brzmi nieźle.
Double Time - Redgarex - 11-10-2013

Cytat:Bo pułapką może też być fetal z hokusai a wtedy dobrze to wywalić wszystko do kosza
Też o tym myślałem ale to i tak specyficzna sytuacja, a dwa i tak za dużo na tym nie zyskamy. Trash hokusai to koszt tej karty, a chroni nas przed 3 net dmg, ale samo jej zagranie kosztuje nas kartę + tracimy klik za który moglibyśmy dociągnąć następną (nie liczę samego zagrania karty, bo ona zaczyna run). Sumarycznie ochroni nas przed 1 dmg.

 

 

Cytat:Infiltracją nie obronimy się przed Roninem, nie zapobiegniemy Trick of Lightowi, nie osłabimy Fetala, nie pozbędziemy się Asha, Herringów, nie wspominając o San Sanie czy Ewce, których trashowanie jest droższe niż Singularity (choć nie kosztuje nas kilka więcej). W nowych data packach będzie jeszcze upierdliwy Toshiyuki Sakai.
<span style="font-family:helvetica, arial, sans-serif;background-color:rgb(25,25,25);">Singularity też nie obroni nas przed Roninem, do ToL i tak głównie służą lody, na samym Fetalu praktycznie nic nie zyskamy, nawet gdy będzie z Hokusai, Ash to jedyny argument, ale i tak sytuacyjny bo zamiast zagrywać tej karty mielibyśmy z 6 kredytów więcej, co by bardzo pomogło, na trash SanSan i tak nic nie zyskujemy, a tym bardziej na Eve. </span>Toshiyuki Sakai rzeczywiście upierdliwy i w tym wypadku by się sprawdził, ale to i tak za mało. I tak nikt nie będzie tym grać, chyba że wyjdzie więcej kart na które naprawdę się przyda.Double Time - donmakaron - 11-10-2013

Trash naładowanej karty, która potem okazuje się być Roninem, to nie ratowanie przed nim? Zamiast stracić 3 karty, na które wydaliśmy 3 clicki, tracimy 2 clicki i jedną kartę plus kredyty. Zamiast sprawdzić i dostać w pipę Junebugiem, walimy wszystko do śmieci i po sprawie. Infiltracje są tylko 3 w talii, z Sing mamy już 6 kart przeciwko pułapkom.

 

Do ToL nie służą tylko lody. Na Fetalu zyskujemy 2 damage, bo ze śmieci nie działa i tyle, argumenty o dociąganiu karty na stratę żeby wciągnąć damage nie są do końca przekonywujące, bo tracimy dobre karty na coś, co mogliśmy zjeść bez utraty kart (no chyba że wsadza się do talii słabe karty specjalnie po to, żeby były mięsem armatnim na Fetala), na Ewce z jakimkolwiek upgradem zyskujemy.

 

Na jedną kartę się może średnio opłaca, ale już dwie trzy na serwerze to pewniak, że koszt się zwróci w trashu, a clicki i kredyty puszczone przez korpa na install i ewentualny rez też trzeba liczyć.
Double Time - berto - 11-10-2013

Macie w sumie racje bullfroga mozna przejsc brejkerem a tutaj lipa 1/3 szansy na success jak corp ma te 2 kredyty...