Android:Netrunner Polska

Pełna wersja: Karty z H&P i ich użyteczność.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wczoraj grałem Andromedą i testowałem

<span>[Obrazek: 05048.png]</span>
<span>[Obrazek: 05035.png]</span>


o ile Legwork sprawdzał się bardzo dobrze, szczególnie z połączeniem z HQ Interface o tyle Security Testing bardzo średnio :-), brak możliwości accessingu kart w zamian za 2 kredyty...hmmmm .....no może faktycznie lepiej skoczyć na serwer bez lodu niż pobrać zwyczajnie za klika 1 kredyt ale ja grałem przeciwko Jintekom i w archiwach leżały jakieś pułapki :-) a skacząc inne serwery wolałem accessować karty. Fakt przy skoku połączenie Security Testing i Desperado daje 3 kredyty za klika ale jakoś mnie nie przekonała ta karta. Zostawię ją i pogram dłużej, zobaczymy.


Jeszcze pytanie. Mając na stole 3 x Security Testing wybieram jeden serwer dla trzech kart. Czy przy skoku na ten serwer pobiorę 6 kredytów ?

Juz bylo, kazdy test musi miec swoj serwer.

A karta jest swietna Smile

Cytat:Juz bylo, kazdy test musi miec swoj serwer.

A karta jest swietna Smile
To, że każdy Security Testing ma mieś swój serwer to jasne ale czy każdy musi mieć inny serwer ? Karta tego nie mówi.

A coś bardziej o, że "karta jest świetna" ? :-) Jakieś inne przykłady zastosowania ?
Security Testing mnie osobiście jakoś nie zachwycił, jak na razie. Z Doppelgangerem potrafi być oczywiście również b. silny, ale czasem strasznie się czułem ograniczony. Ja sobie zdaję sprawę, że to jest b. silna karta (wciąż się zastanawiam, czy jej nie wsadzić do talii za Armitage czy Kati), ale trzeba się do niej przyzwyczaić i dostosować styl gry, co mi się jeszcze nie udało. Wczoraj na przykład debilnie zagrałem Syfona w pierwszym runie na HQ (które miałem wybrane), bo mi się ubzdurało, że skoro przy Syfonie nie ma accessu, odpalą się oba - nic podobnego, oczywiście. Smile
Security Testing jest właśnie świetny przeciwko archiwum Jinteki, bo zastępuje dostęp, więc pułapki nie robią Ci krzywdy. Pozwala bezkarnie ładować Datasuckery w archiwum, ładnie działa z Desperado, miałem wczoraj dwa i bardzo fajnie się sprawdzały, choć trzema bym nie grał.

ahhhh....mada faka.....buuuu......alem głupi, a ja wczoraj nie wchodziłem na archiwum Jintekowe bo Łukasz mi powiedział, że Snare! się i tak odpali :-)

Zapomniałem o tym, że nie mamy dostępu do kart. Zmienia to postać rzeczy co już na początku powinno być oczywiste :-)

Kilkanaście tur zmarnowanych z Desperado =  + 30 kredytów w plecy :-)

Snare z archiwum się nie odpala... Jest tak napisanie na karcie. 

Ale byłoby cudownie, gdyby Snare działał z archiwów. Big Grin
może coś pomieszałem i była to inna pułapka - Shock! (?) , zresztą nie jest to istotne bo i tak nie mamy do niej dostępu :-)

Security jest bardzo fajne w talii z Desperado i Suckerami, jak nie masz co robić idziesz w archiwum po 3 kasy i znacznik. Korporacja musi chronić archiwum teraz czymś w miarę dużym by się nie opłacało tego odpalać.

Aż przetestuję w swoim Kenie na suckerach, bo rzeczywiście tam są złogi z czasów, gdy w tej talii było jeszcze Notoriety (napalanie się na 6 klików z Early Bird + Doppelganger i takie tam). Smile
Cytat:Wczoraj na przykład debilnie zagrałem Syfona w pierwszym runie na HQ (które miałem wybrane), bo mi się ubzdurało, że skoro przy Syfonie nie ma accessu, odpalą się oba - nic podobnego, oczywiście.
Akurat tu Cię octgn zrobił w trąbę, poczytałem co mają na ten temat do powiedzenia na BGG (plus oficjalny ruling, jak zwykle lakoniczny - Lukas stwierdził w tym kontekście you cannot replace what you don't have).

http://boardgamegeek.com/thread/1168708/question-security-testing-account-sipphon

http://boardgamegeek.com/thread/1166104/feint-security-testing

 

Wniosek dla mnie z tego jest taki, Security testing odpala się w punkcie 4.4 runu (run is successful), i w punkcie 4.5(access cards), zamienia go nam na kredyty. Account siphon robi to samo, ale zabiera punkt 4.5 w zamian za swój efekt.

Natomiast skoro aktywny gracz wybiera kolejność odpalania efektów, które zachodzą jednocześnie, można wybrać, że pierwszy odpali się syfon (na Security Testing nie mamy możliwości wyboru, ale jeśli ustawimy go jako drugiego w kolejności, syfon zabrał nam już access i nie dostaniemy 2 kredytów z testu) ... mam nadzieje że zrozumiale to napisałem.

 

Podobnie wybieramy jeden efekt, jeśli test jest ustawiony na archiwa i jedziemy z Retrieval Run albo Sneakdoor Beta, oraz przy R&D i indexingu, możemy dostać jeden z przysługujących nam efektów ale nie dwa, i co ważniejsze według takiej interpretacji test nas nie blokuje.

Moim zdaniem i Syfon i Security Testing odpalają się w punkcie 4.4 i powinna być możliwość wyboru (OCTGN nie powinien domniemywać, że zawsze się chce 2 kredyty z testu). Istotnie, teraz Security Testing stał się nieco lepszy. Big Grin
Powinien domniemywać. Efekty obowiązkowe mają priorytet nad efektami z wyboru. Security Test jest efektem obowiązkowym (mówi: "instead of accessing cards, gain 2c", a nie "instead of accessing cards, you may choose to gain 2c"). Syfon pozwala się wycofać z zabierania pieniędzy tuż przed dostępem.

 

Lista kart, które pozwalają coś zrobić zamiast dostępu, jest obecnie taka:

Account Siphon

Bank Job

Escher

Expert Schedule Analyzer

Exploratory Romp

Indexing

Keyhole

Record Reconstructor

Retrieval Run

Security Testing

Singularity

Vamp

 

Z tej listy wyboru tuż przed dostępem nie dają: Escher, Exploratory Romp, Keyhole, Singularity, Security Testing. Więc mają one priorytet nad pozostałymi.

Dokładnie tak.

O, dzięki za wyjaśnienie - czyli sam się zrobiłem w trąbę. Big Grin

Cytat:Powinien domniemywać. Efekty obowiązkowe mają priorytet nad efektami z wyboru. 
Mogę spytać, którego rulinga to wynika, bo nie mogę znaleźc nigdzie?

też mnie zastanawia czy taki ruling powstał. wydaje mi się że jest tylko pierwszeństwo triger nad paid abilities

wszystkie wymienione karty mają triger abilites więc to runner decyduje której karty użyje

 

Cytat:Mogę spytać, którego rulinga to wynika, bo nie mogę znaleźc nigdzie?
Efekty obowiązkowe są obowiązkowe. Jeżeli security testing mówi ze musisz wziąć 2 kasy zamiast accessu w pierwszym runie to musisz, chyba że znajdziesz jakiś efekt negujący.

Nie wiem tylko do końca co się dzieje jeśli Security Testing zderzy się z innym efektem obowiązkowym. N.p. wybieram R&D, po czym w pierwszy kliku odpalam Keyhole.

Stron: 1 2